CVC PP Isı Yalıtım Sıva Harcı 25kg

 23,95

159 adet stokta

Isı yalıtım levhalarının üzerine sıva yapılması için kullanılan, yüksek mukavemet gösteren, aderansı yüksek, polimer modifiye, kullanıma hazır, çimento esaslı hazır harç.

Karşılaştır
  Bilgi Al

KULLANIM ALANLARI
Tüm yapılarda, extrude polistiren (XPS), expanded polistiren (EPS) levhaların ve taş yünü ısı yalıtım levhalarının üzerine sıva olarak kullanılır.

ÖZELLİKLERİ VE AVANTAJLARI
• Sudan etkilenmez.
• Dış etkilere ve dona karşı dayanıklıdır.
• İçerdiği polimerler sayesinde hafif elastik yapıya sahiptir.
• Düşey, yatay ve tavan uygulamaları için uygundur.
• Aderansı oldukça iyidir.
• Ekonomiktir.

YÜZEY HAZIRLIĞI
Polistiren levhanın yüzeyinin temiz ve kuru olmasına dikkat edilmelidir.

HAZIRLAMA TALİMATI
5,25–5,75 kg (hava sıcaklığına bağlı değişkenlik gösterebilir) temiz ve serin karışım suyu içerisine (25 kg) toz malzeme dökülür ve düşük devirli uygun bir karıştırıcı ile 3–4 dakikada topaksız homojen karışım sağlanır ve 5–10 dakika bekletilir. Olgunlaşan malzeme tekrar karıştırılarak kullanıma hazır hale getirilir. Toz malzeme içerisine su katılmamalıdır.

UYGULAMA
Uygulama sıcaklığı +5 ile +35 ºC sıcaklıkta yapılması önerilir.
Hazırlanan malzeme polistiren levha yüzeyine çelik mala ile sıvanır. Harç ıslakken sıva filesi yüzeye kaplanır ve CVC PP Sıva Harcı yaklaşık 2 mm kalınlık oluşturacak şekilde sıvanarak düzeltilir. Birinci kat sıva işlemi bitirildikten sonra en az 1 gün beklenir. İkinci kat harç yüzeye uygulandıktan sonra sıva harcı kurumaya yakın sünger kullanılır. Yüzeydeki izler süngerle kaybedilerek kaplamaya uygun hale getirilir. Yüzey kürünü aldıktan sonra istenilen renk ve görünümdeki herhangi bir kaplama uygulanabilir.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
• Hazırlanan malzeme yaklaşık 2 saat içinde kullanılmalıdır.
• Uygulama esnasında ortam, rüzgâr ve güneşten korunmalıdır.

GENEL HUSUSLAR
Yukarıdaki ürün bilgi ve açıklamaları, deneyimlerimiz ve dikkatli araştırmalarımızın sonucu yol gösterme amaçlı hazırlanmıştır. İlgili materyallerin çeşitliliği, farklı inşaat ve çalışma koşulları, bireysel olarak tarafımızdan kontrol edilemez veya etkilenemez. Kontrolümüz dışındaki uygulamalarda garanti durumu yalnızca satılan ürün kalitesiyle sınırlıdır. Ürün imalatı dışında uygulama ile ilgili hiç bir garanti verilmemektedir. Bu teknik föy, daha önceki mevcut föyleri geçersiz kılar. Yapılan çalışmanın kalitesi, sizin ürünü profesyonelce kullanmanıza göre değişebilir. Kararsız kalma durumunda, küçük bir test yapınız veya teknik yardım alınız.

İMHA ETME
Boş ambalaj yöresel-yerel düzenlemelere veya geri dönüşüm kurallarına göre toplama kutularına atılabilir. Kullanılmış atık malzemeyi kurutup sertleştirdikten sonra inşaat atık maddesi olarak atınız. Ürün kalıntılarını yakarak yok etmek tehlikelidir.

GÜVENLİK BİLGİLERİ
Ürünleri çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz. Ürünlerin kapaklarını kapalı olarak muhafaza ediniz. Çalışma esnasında eldiven ve gözlük kullanılması tavsiye edilir. Cildin malzeme ile temas etmesi halinde derhal sabunlu su ile yıkanması gerekir. Göz ile temas ettiği takdirde derhal doktora gidilmelidir. Daha ayrıntılı bilgi için, malzeme güvenlik bilgi formuna bakınız.

Ek bilgi

Ağırlık25 kg
Markalar

İncelemenizi gönderin

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Genel sorular

Henüz bir soru yok.

Menu